تبلیغات
آبی پوشان لندن


 

منوی کاربری


این وبلاگ را به صفحات مورد علاقه تان اضافه کنید!     با ما تماس بگیرید!     این وبلاگ را صفحه خانگی خودتان کنید!


   پیغام مدیر : خوش آمدید

   افراد آنلاین :

.


نظر سنجی

از نوع بازی چلسی راضی هستید؟

 

آدرسهای ورود

www.chelseafc.mihanblog.com

www.chelseafc.myblog.ir

chelsea-fc.co.sr


وضعیت در یاهو

[yahoo]


صفحات وبلاگ


صفحات اضافی


لینک به ما / لوگوی دوستان

لینک به ما

.لوگوی دوستان

 


آمار وبلاگ

امروز :
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها :
كل بازدید ها :
ایجاد صفحه : - ثانیه  | مصاحبه ,

رودگولیت هنوز هم كفش هایش را آویزان نكرده و قرار است در جام ستارگان سابق لیگ برتر در كنار برخى چهره هاى برجسته این رقابت ها بازى كند. رود یكى از بهترین بازیكنان تاریخ فوتبال هلند محسوب مى شود كه با یوهان كرویف و ماركوفان باستن در تالار بزرگان فوتبال این كشور هم ردیف است. ۴۶۵ بازى براى فاینورد، پى اس وى آیندهوون، میلان، سمپدوریا و چلسى براى او ۱۷۵ گل در برداشت ضمناً در ۶۶ بازى براى تیم ملى هلند ۱۷ گل به ثمر رساند. پس از پائولو روسى و میشل پلاتینى نخستین بازیكنى بود كه در یك سال (۱۹۸۷) به طور همزمان جایزه بهترین بازیكن اروپا و جهان را از آن خود كرد. در سال ۱۹۸۹ هم عنوان برترین بازیكن جهان را مجدداً كسب كرد. ۳ قهرمانى سرى A، ۳ قهرمانى هلند، ۲ قهرمانى جام باشگاه هاى اروپا و عناوین متعدد دیگر ثمره حضور او در میدان بود. گولیت یكى از عوامل قهرمانى هلند در جام ملت هاى اروپا در سال ۱۹۸۸ به شمار مى رفت اما بهانه این گپ به بازى او مربوط نمى شود بلكه سابقه مربیگرى اش است كه این روزها جذاب شده است. رودگولیت در سال ۱۹۹۶ نخستین بار در چلسى و پس از اینكه گلن هادل آبى هاى لندن را به مقصد تیم ملى انگلیس ترك كرد، به عنوان مربى - بازیكن مشغول به فعالیت شد و در نخستین فصل مربیگرى گولیت، چلسى با غلبه ۲-صفر برابر میدلزبورو در فینال جام حذفى انگلیس به اولین جام مهم خود پس از ۲۶ سال دست یافت اما ۹ ماه بعد در حالى كه چلسى در رده دوم لیگ برتر بود، رودگولیت از این تیم اخراج شد و این اتفاقى است كه فوق ستاره هلندى از آن به عنوان تلخ ترین لحظه دوران حرفه اى خود یاد مى كند.

اخراج مودبانه
اتفاقى مشابه در یك ماه اخیر روى داده است، ژوزه مورینیو كه چلسى را پس از ۵۰ سال به قهرمانى در لیگ انگلیس رساند و در ۳ سال حضورش ۵ قهرمانى براى این تیم به ارمغان آورد، ماه گذشته به دلیل اختلاف با رومن آبراموویچ مالك روس باشگاه با توافقى دو جانبه مؤدبانه اخراج شد. بله این نتیجه جلسه بحرانى رومن آبراموویچ، بروس باك مدیرعامل و پیتر كنیون مدیر اجرایى باشگاه چلسى در یك روز آفتابى بود. در ۱۲ فوریه ۱۹۹۸ كن بیتس رییس آن زمان باشگاه چلسى گولیت را در حالى كه موقعیت خوبى داشت، اخراج كرد. گولیت در این باره مى گوید: «در طول زندگى ام آن اخراج بیشترین تأثیر را روى من داشت زیرا تا آن موقع هرگز به عنوان یك انسان اینگونه با من رفتار نشده بود. من تا ۳ ماه كاملاً شوكه بودم. نمى توانستم باور كنم كسانى كه هر روز با آنها سر و كار داشتم مى توانستند این كار را بكنند. بیتس مرا اخراج كرد، این حق او بود اما این كار را براساس اطلاعاتى از دیگران انجام داد.» او با اشاره به اینكه مانند هر انسان دیگرى اشتباه مى كرده و خود را به خاطر آن اشتباهات مؤاخذه مى كرده است، گفت: « بیتس نمى دانست در باشگاه چه اتفاقاتى مى افتد و من واقعاً او را مقصر نمى دانم اما افرادى كه با آنها كار مى كردم، گلف بازى مى كردم و با آنها هدیه رد و بدل مى كردم پشت سرم كارهایى انجام مى دادند و این بدترین چیز است. من مى دانستم كه كامل نبودم و اشتباهاتى داشتم و دایم از خودم مى پرسیدم كه شاید مى توانستم روش دیگرى را به كار گیرم اما افرادى مانند كالین هاچینسون، گراهام ریكس و گلین ویلیامز كارى كردند كه رییس باشگاه مرا اخراج كند. هیچ وقت نتوانستم علت آن را بفهمم.»
او نخستین بار در تابستان سال ۱۹۹۵ هنگامى كه از نیازهاى پایان ناپذیر فوتبال ایتالیا به ستوه آمده بود راه انگلیس را در پیش گرفت. او در این اندیشه بود كه در لندن شروعى تازه داشته باشد و مى خواست آنچه در ایتالیا پیدا نكرده بود در انگلیس بیابد یعنى یك زندگى فراتر از فوتبال. پس از مدتى دریافت كه راه درستى را در پیش گرفته و احساس كرد كه از زندگى اش كاملاً رضایت دارد. او بهترین سال هاى عمرش را در میلان گذرانده بود و با این تیم افتخارات بى شمارى كسب كرده بود اما در آخر قدردانى شایسته اى از او نشد و ستاره میلان با ناراحتى این تیم را ترك كرد و راهى لندن شد. او در تیم تحت هدایت گلن هادل بازى مى كرد، خیلى هم خوب و تأثیرگذار. در پایان فصل ۱۹۹۶-۱۹۹۵ گولیت پس از اریك كانتونا بهترین بازیكن فوتبال انگلیس شناخته شد. در سال ۹۶ كه هادل هدایت تیم ملى انگلیس را عهده دار شد گولیت در استمفوردبریج مربى - بازیكن شد. مسؤولیت به سادگى به فردى واگذار شد كه در سن ۲۳ سالگى با بازوبند كاپیتانى پى اس وى آیندهوون را به قهرمانى هلند هدایت كرده بود. او ۹ ماه بعد چلسى را به نخستین قهرمانى در ۲۶ سال گذشته هدایت كرد و ۹ ماه بعد هم اخراج شد: «در ۲ سال پیش به جشن یكصد سالگى چلسى دعوت شدم. در فرودگاه با یك طرفدار چلسى برخورد كردم. او به من گفت: «رود تو نباید هیچ وقت نسبت به چلسى بد فكر كنى. این چلسى نبود كه با تو بدرفتارى كرد بلكه برخى افراد شاغل در باشگاه بودند. همیشه عاشق چلسى باش.» او همان موقع به من نشان ۱۰۰ سالگى باشگاه را داد. من هنوز آن را دارم. من اینك به چلسى عشق مى ورزم. این باشگاه شادى هاى بى پایان من است و من آنقدر خاطرات خوب دارم كه با بدرفتارى عده اى آن خاطرات از بین نمى رود.»
در آن زمان چلسى هم خوب بازى مى كرد و هم نتایج قابل قبولى مى گرفت. وقتى مقامات باشگاه خواستند علت اخراج گولیت را بیان كنند گفتند این مربى هلندى پول زیادى درخواست كرده است. آنها خواستار حمایت از اعتبار باشگاه شدند و فورا جیان لوكا ویالى را به عنوان مربى - بازیكن برگزیدند. چند ماه گذشت تا گولیت دیگر از خود راجع به علت این قضیه سؤال نكند اما این بى عدالتى همیشه در ذهن او باقى ماند. او ۶ ماه بعد به عنوان مربى نیوكاسل برگزیده شد. وصلت ناجورى به نظر مى رسید و انگار گولیت براى آن آماده نبود اما این كار را قبول كرد چون مى خواست به مقامات چلسى نشان بدهد كه اشتباه كرده اند. او عاشق باشگاه، شهر و هواداران متعصبى بود كه همواره به دنبال موفقیت باشگاه بودند. این تیم به فینال جام حذفى انگلیس راه یافت اما مغلوب منچستریونایتدى شد كه در آن سال سه گانه قهرمانى (لیگ برتر، جام حذفى و جام قهرمانان اروپا) را به دست آورد. در آغاز فصل بعد او سعى كرد به دلیل ضعف هایى كه در آلن شیرر احساس مى كرد او را كنار بگذارد كه این كار به مذاق هواداران و مقامات نیوكاسل خوش نیامد و جایگاه وى متزلزل شد.
او همچنین از دادن شماره به راب لى كاپیتان تیم طفره رفت و با این كار خشم هواداران را بیش از پیش برانگیخت تا در نهایت این تیم انگلیسى را هم ترك كرد. رودگولیت در سال ۲۰۰۴ هدایت فاینورد را برعهده گرفت و در این تیم توفیقى به دست نیاورد و پس از یك فصل تیم دوران بازى اش را ترك كرد. او سال گذشته در تلویزیون هلند با نلسون ماندلا كه جایزه بهترین بازیكن اروپا در سال ۱۹۸۷ را به او تقدیم كرده بود، مصاحبه كرد. در جریان جام جهانى ۲۰۰۶ آلمان به عنوان مفسر با تلویزیون ITV همكارى مى كرد و با شبكه هاى مختلف تلویزیونى در جریان جام قهرمانان اروپا به طور مستمر به عنوان مفسر كار مى كند. او خیلى از آنچه در باشگاه سابقش چلسى مى گذرد اطلاع دقیقى ندارد اما به خوبى احساس ژوزه مورینیو را درك مى كند.نوشته شده توسط محمد۶۸ در پنجشنبه 19 مهر 1386 و ساعت 05:10 ق.ظ
ویرایش شده در - و ساعت -

لینک ثابت | نظرات ()    حقوق این وبلاگ محفوظ است و کپی از آن تنها با ذکر نام مجاز می باشد
All Rights Reserved 2005-2006 © http://chelseafc.mihanblog.com

 Resolution: 1024 * 768

منوی اصلی

= صفحه نخست
= پست الکترونیک

= نامه به مدیر وبلاگ
= طراح قالب وبلاگ


لینكدونی

سایت بالاک (- کلیک)
برنامه بازی های لیگ (- کلیک)
سایت آدیداس (- کلیک)
سایت کارلو کودیچینی (- کلیک)
نتایج بازیها به صورت زنده (- کلیک)
تاریخچه چلسی (- کلیک)
سایت لمپارد (- کلیک)
سایت دروگبا (- کلیک)
سایت جوکول (- کلیک)
سایت پتر چک (- کلیک)
سایت رسمی چلسی (- کلیک)
 آرشیو لینكدونی


والپیپر هفته

               

 

گالری عکسموضوعات
مصاحبه(37)معرفی بازیکن(6)اخبار چلسی(87)اخبار متفرقه(8)بی ربط(2)برنامه بازیهای چلسی(4)گلها و عکس بازی ها(9)


آرشیو

تیر 1388 (2)
اردیبهشت 1388 (1)
اسفند 1387 (1)
بهمن 1387 (3)
آبان 1387 (4)
تیر 1387 (3)
مهر 1386 (3)
شهریور 1386 (2)
مرداد 1386 (3)
تیر 1386 (1)
اردیبهشت 1386 (1)
اسفند 1385 (4)
بهمن 1385 (1)
دی 1385 (3)
آذر 1385 (3)
آبان 1385 (12)
مهر 1385 (5)
شهریور 1385 (11)
مرداد 1385 (4)


لینکستان

Chelsea FC the champion

هواداران چلسی

Football News & Wallpapers & Clips

آخرین اخبار فوتبال ایران و جهان

الترافورد*منچستریونایتد

اختصاصی میلان

رائول گنزالس

قرمزهای آنفیلد

چلسی قهرمان جهان

وبلاگ چلسی

هوادار شوچنکو و میلان

دانلود گلهای لیگهای اروپایی

ARSENALFC

شیاطین سرخ

IR.FOOTBALL

شیران تورینا

هواداران رم و توتی

هواداران میلان

پرسپولیس ارتش سرخ ایران

کهکشانی ها

اخبار واطلاعات ورزشی

پرسپولیس زلزله

پرسپولیس

هواداران آرسنال

ارتش سرخ آسیا

سهراب سپهری

مطالب جالب


نویسنده
رضا(85)
مرتضی(41)
محمد۶۸(31)
روح الله(2)


جست و جو


خبرنامه


مطالب پیشین

پیشنهاد جدید چلسی برای جذب ایبرا

ژیرکوف به چلسی پیوست

تسلی غم

چلسی

اسکولاری اخراج شد

نظر سنجی

چلسی 0 0 هال سیتی

بلکبرن 0 2 چلسی

رم 3 1 چلسی

رم- چلسی

چلسی 5 0 ساندرلند

به یک کاربر برای به روز رسانی وبلاگ نیازمندیم


 


PageRank