تبلیغات
آبی پوشان لندن - رفتن مورینیو دنیاى فوتبال را تكان داد


 

منوی کاربری


این وبلاگ را به صفحات مورد علاقه تان اضافه کنید!     با ما تماس بگیرید!     این وبلاگ را صفحه خانگی خودتان کنید!


   پیغام مدیر : خوش آمدید

   افراد آنلاین :

.


نظر سنجی

از نوع بازی چلسی راضی هستید؟

 

آدرسهای ورود

www.chelseafc.mihanblog.com

www.chelseafc.myblog.ir

chelsea-fc.co.sr


وضعیت در یاهو

[yahoo]


صفحات وبلاگ


صفحات اضافی


لینک به ما / لوگوی دوستان

لینک به ما

.لوگوی دوستان

 


آمار وبلاگ

امروز :
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها :
كل بازدید ها :
ایجاد صفحه : - ثانیه رفتن مورینیو دنیاى فوتبال را تكان داد | اخبار چلسی ,

وداع تلخ «آقاى خاص»

روزى كه به چلسى آمده بود ، در اولین كنفرانس مطبوعاتى اش گفت:«مرا خودخواه خطاب نكنید ، من قهرمان اروپا هستم و یك آدم خاص.»
ژوزه مورینیو در این تیم ثابت كرد كه كه «آدم خاص»ى است. او در اولین فصل حضورش در چلسى ، تحت سلطنت آبراموویچ بیلیونر ، «آبى ها» را پس از ۵۰ سال قهرمان لیگ برتر انگلیس كرد. چلسى نه زوجى چون دوایت یورك و اندى كول در خط آتش منچستر یونایتد در اواخر دهه ۹۰ داشت و نه زوجى چون تورام و كاناوارو در خط دفاع یووه. زوج آنها زوج مورینیو-آبراموویچ بود كه مى رفت این تیم را به بلنداى جهان بنشاند. مورینیو مى خواست و آبراموویچ مى خرید. دروگبا ، اسین ، كالو ، كاروالیو ، روبن ، چك ، اشلى كول ، اوبى میكل و خیلى هاى دیگر ولخرجى هاى آبراموویچ طبق سلیقه خاص مورینیو بودند. مربى پرتغالى چلسى با این خریدها ۲ بار تیمش را قهرمان لیگ برتر كرد ، یك بار جام حذفى را برد و ۲ بار هم قهرمانى در جام اتحادیه را به دست آورد. فقط مانده بود كه لیگ قهرمانان را ببرند اما بداقبالى نگذاشت چلسى در نیمه نهایى هاى سال هاى ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷ از سد لیورپول بنیتس بگذرند اما مثل اینكه این افتخارات نتوانست روحیه فانتزى آبراموویچ را ارضا كند. مالك روس چلسى گویا دیگر سلایق زوجش را نمى پسندید. از این رو طى اقدامى بدون هماهنگى با مورینیو ، آندرى شوچنكو را از میلان به عمارت سلطنتى اش آورد. این خرید با اینكه خیلى بر وفق مراد مورینیو نبود ،  این مربى تا جایى كه توانست از مهاجم تازه واردش حمایت كرد اما بالاخره زخم وارده بر این زوج سر باز كرد و مورینیو علنا برابر مواضع مالك باشگاه ایستاد. كار حتى تا جایى پیش رفت كه بازیكنان هم از مربى شان علیه آبراموویچ حمایت كردند. بالاخره با سرپوش گذاشتن روى اختلافات فصل گذشته هم به پایان رسید. به رغم تمام شایعات ، مورینیوى ۴۴ ساله در تابستان نه به اینتر رفت و نه جانشین كاپلو در رئال شد اما دو نتیجه ضعیف در لیگ برتر و توقف برابر روزنبرگ در لیگ قهرمانان اروپا باعث شد تا اتفاقى كه هیچ كس انتظارش را نداشت بیفتد؛ مورینیو از چلسى رفت! اخراج ، استعفا ، توافق طرفین یا هر اسم دیگرى كه داشته باشد ، «آقاى خاص» دیگر مربى چلسى نیست.
او با رفتنش از چلسى دنیاى فوتبال را شگفت زده كرد. روى خروجى سایت چلسى آمده است:«باشگاه فوتبال چلسى و ژوزه مورینیو روز پنجشنبه بر سر پایان دادن به همكارى شان توافق كردند.»
این در حالى است كه مورینیو تا ۳ سال دیگر با چلسى به ازاى ۵ میلیون پوند براى هر سال قرارداد دارد. او كه این قرارداد را در سال ۲۰۰۵ بسته بود همان روز گفت:«قلب من با چلسى و بازیكنان بزرگى است كه در اختیار دارم. ولى مدیریت باشگاه هم خواسته هایى دارند كه من هم جزیى از آن هستم. نمى توانم تصور كنم در باشگاه دیگرى جز این جا كار كنم و این اندازه خوشحال باشم.»
آرى! مورینیو پس از ۱۸۵ بازى كه رهبرى چلسى را بر عهده داشت و كسب ۱۲۴ پیروزى ، ۴۰ تساوى و تنها ۲۱ شكست ، كسب عنوان برترین مربى فصل جزیره در سال هاى ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ و به دست آوردن ركورد ۶۶ بازى بدون شكست چلسى در خانه از این تیم رفت.
حالا رقباى چلسى در لیگ برتر از این نمى توانند خوشحالتر باشند. چه آرسنال صدرنشین ، چه لیورپول و از همه بیشتر منچستر یونایتد كه فردا شب با این تیم بازى دارد. قرار است از این پس رهبرى چلسى را آورام گرانت ، دوست صمیمى آبراموویچ و مدیر فوتبال باشگاه در كنار استیو كلارك برعهده داشته باشد. باشگاه چلسى اعلام كرد:«باشگاه افتخار دارد از تجربه آورام كه در زمان هاى دشوار به داد تیم مى رسد كمك بگیرد.»
گرانت ماندنى است؟
اسون گوران اریكسون ، سرمربى سابق تیم ملى انگلیس كه از دوستان گرانت هم به حساب مى آید مى گوید:«به نظر من او براى این پست آماده است. البته كار بسیار سختى است و من نمى دانم كه او مى تواند بهتر از ژوزه كار كند یا نه ولى من برایش آرزوى موفقیت مى كنم. او آدم خیلى خوبى است. او فوتبال را مى فهمد و تجربه زیادى دارد.»

پت نیون ، بازیكن سابق چلسى اما نظرى دیگر دارد:«مطمئنم او یك انتخاب كوتاه مدت است چون سران چلسى نمى توانند یكى دو روزه آن كسى را كه مى خواهند پیدا كنند. كسى كه من یقین دارم آنها مى خواهند گاس هیدینك (سرمربى كنونى روسیه) است. او هم تا زمانى كه روسیه از مرحله مقدماتى یورو ۲۰۰۸ حذف نشود نمى تواند به لندن بیاید.»
این در حالى است كه خود مورینیو با آمدن گرانت ۵۲ ساله به چلسى براى تصدى پست ریاست مدیریت فوتبال چلسى به شدت مخالف بود. میلان مانداریچ ، مدیر كنونى باشگاه لستر كه زمانى كه گرانت مدیر فنى پورتس موث بود با او كار مى كرده نیز مى گوید:«فكر نمى كنم عده زیادى بتوانند جا پاى مورینیو بگذارند ولى اگر او انتخاب شده شایستگى اش را دارد كه خودش را نشان دهد.»

خداحافظ همگى
پس از این كه مورینیو چلسى را ترك كرد به جان ترى و فرانك لمپارد اس ام اس زد و آنها را نیز با خبر كرد.
وى پس از این اتفاق گفت:«از كارم در چلسى به خود مى بالم. به نظر خودم اینكه در سال ۲۰۰۴ به انگلیس آمدم تصمیم بسیار خوبى بود. دوره بسیار زیبا و پربارى در این تیم داشتم. مى خواهم از تمام هواداران چلسى تشكر كنم و باید بگویم عشق من به این تیم هرگز تمام نمى شود. این باشگاه به خاطر لحظات فوق العاده خاطره انگیزش هرگز از یاد من نمى رود. براى بازیكنان آرزو مى كنم هم در فوتبال و هم در زندگى شان خوشبخت باشند.»
باشگاه نیز اعلام كرد:«همیشه از بازگشت مورینیو به استمفوردبریج استقبال مى شود چه به عنوان میهمان و چه به عنوان مربى رقباى چلسى.»

اعتراض هواداران چلسى
هواداران چلسى به هیچ عنوان حاضر نیستند خداحافظى ژوزه مورینیو سرمربى پرتغالى تیم شان را قبول كنند. بعد از انتشار خبر جدایى مورینیو گروهى از هواداران این تیم با حمل پلاكاردى با شعار «ژوزه مورینیو بهترین است» مقابل باشگاه چلسى اجتماع كردند تا اعتراض خود را به گوش مسؤولان این تیم برسانند. هواداران آبى ها علاقه زیادى به سرمربى تیم شان داشتند. هواداران معترض تا هنگام خروج آبراهام گرانت، جانشین مورینیو صبر كردند و شعارهایى را علیه سرمربى جدید سر دادندنوشته شده توسط محمد۶۸ در دوشنبه 2 مهر 1386 و ساعت 11:09 ق.ظ
ویرایش شده در - و ساعت -

لینک ثابت | نظرات ()    حقوق این وبلاگ محفوظ است و کپی از آن تنها با ذکر نام مجاز می باشد
All Rights Reserved 2005-2006 © http://chelseafc.mihanblog.com

 Resolution: 1024 * 768

منوی اصلی

= صفحه نخست
= پست الکترونیک

= نامه به مدیر وبلاگ
= طراح قالب وبلاگ


لینكدونی

سایت بالاک (- کلیک)
برنامه بازی های لیگ (- کلیک)
سایت آدیداس (- کلیک)
سایت کارلو کودیچینی (- کلیک)
نتایج بازیها به صورت زنده (- کلیک)
تاریخچه چلسی (- کلیک)
سایت لمپارد (- کلیک)
سایت دروگبا (- کلیک)
سایت جوکول (- کلیک)
سایت پتر چک (- کلیک)
سایت رسمی چلسی (- کلیک)
 آرشیو لینكدونی


والپیپر هفته

               

 

گالری عکسموضوعات
مصاحبه(37)معرفی بازیکن(6)اخبار چلسی(87)اخبار متفرقه(8)بی ربط(2)برنامه بازیهای چلسی(4)گلها و عکس بازی ها(9)


آرشیو

تیر 1388 (2)
اردیبهشت 1388 (1)
اسفند 1387 (1)
بهمن 1387 (3)
آبان 1387 (4)
تیر 1387 (3)
مهر 1386 (3)
شهریور 1386 (2)
مرداد 1386 (3)
تیر 1386 (1)
اردیبهشت 1386 (1)
اسفند 1385 (4)
بهمن 1385 (1)
دی 1385 (3)
آذر 1385 (3)
آبان 1385 (12)
مهر 1385 (5)
شهریور 1385 (11)
مرداد 1385 (4)


لینکستان

Chelsea FC the champion

هواداران چلسی

Football News & Wallpapers & Clips

آخرین اخبار فوتبال ایران و جهان

الترافورد*منچستریونایتد

اختصاصی میلان

رائول گنزالس

قرمزهای آنفیلد

چلسی قهرمان جهان

وبلاگ چلسی

هوادار شوچنکو و میلان

دانلود گلهای لیگهای اروپایی

ARSENALFC

شیاطین سرخ

IR.FOOTBALL

شیران تورینا

هواداران رم و توتی

هواداران میلان

پرسپولیس ارتش سرخ ایران

کهکشانی ها

اخبار واطلاعات ورزشی

پرسپولیس زلزله

پرسپولیس

هواداران آرسنال

ارتش سرخ آسیا

سهراب سپهری

مطالب جالب


نویسنده
رضا(85)
مرتضی(41)
محمد۶۸(31)
روح الله(2)


جست و جو


خبرنامه


مطالب پیشین

پیشنهاد جدید چلسی برای جذب ایبرا

ژیرکوف به چلسی پیوست

تسلی غم

چلسی

اسکولاری اخراج شد

نظر سنجی

چلسی 0 0 هال سیتی

بلکبرن 0 2 چلسی

رم 3 1 چلسی

رم- چلسی

چلسی 5 0 ساندرلند

به یک کاربر برای به روز رسانی وبلاگ نیازمندیم


 


PageRank